Zadzwoń do nas
+48 790-004-059
+48 737-443-499

8000 złotych w Lublinie

Przy alei Kraśnickiej w Lublinie pod numerem 100 mieści się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.  Sama aleja to jedna z głównych ulic tego trzystutysięcznego miasta, jednak w miejscu lokalizacji szpitala, znacznie już oddalona od centrum miasta. W otoczeniu sporo zabudowy wielorodzinnej, a po drugiej stronie alei -osiedle w zabudowie jednorodzinnej.

W listopadzie 2022 szpital ogłasza przetarg na wynajem części dachu oraz elewacji jednego z budynków. Kwota wywoławcza  to 7337 złotych miesięcznie (kwota netto) . Jak można wnioskować, do przetargu staje jeden oferent – Towerlink Poland, który wygrywa przetarg. Po korektach wskaźnikiem inflacji GUS, to dzisiaj kwota ok. 8000 złotych.

Powyższy opis to dobry przykład poziomu stawek możliwego do uzyskania na terenach miejskich nawet poza ścisłym centrum miasta. Radzimy przyjrzeć się otoczeniu stacji bazowej na dowolnych mapach prezentujących widok „lotniczy”. Takie spojrzenie ośmieli wielu negocjujących do osiągania podobnych i wyższych sum czynszu. Wielu z naszych czytelników rozpozna tam specyfikę podobną do tej, ze swojego otoczenia.

Jak wynika z danych UKE, obok stacji Plusa na infrastrukturze której operatorem jest obecnie Towerlink (spółka Cellnexu), współegzystuje stacja Playa. Czy „podłączyli się” pod umowę Towerlinka, czy są beneficjentem innego przetargu – warto zbadać.

 Link do dokumentacji przetargu na stronach szpitala wraz z informacja o wynikach przetargu oraz umową: https://www.szpital.lublin.pl/zamowienia-publiczne/przetargi-zapytania-ofertowe/709-przetarg-nieograniczony-konkurs-ofert-na-najem-28-m2-powierzchni-dachu-oraz-9m-elewacji-budynku.html

Przy okazji, warto zauważyć, że nie jest to korzystna umowa dla operatorów – umowa tylko na 3 lata ale warto też dodać, że zawarta na rok przed skokowym wzrostem stawek w roku 2023.

W roku 2025 będziemy kibicować kolejnemu przetargowi – 10.000 złotych miesięcznie?

Na ile zróżnicowane są stawki, obrazuje przykład stacji bazowej firmy Orange, zlokalizowanej w Olsztynie przy ulicy Bartosza Głowackiego 17 - stawka czynszu to okolice 5000 złotych miesięcznie (źródło: https://warmia.mazury.pl/images/Departamenty/Departament_Geodezji_i_Infrastruktury_/gospodarka_nieruchomosci/9.160.24.VI.pdf)

Na koniec, przykład wsi Bieniów w gminie Żary w woj. lubuskim. Umowa dzierżawy została przedłużona przez gminę na kolejnych 10 lat z kwotą czynszu 3800 złotych miesięcznie: https://gminazary.pl/system/obj/3670_Zarzadzenie_Nr_0050.114.2023_ws._dzierzawy_na_10_lat.pdf

Powyższe informacje pozostają w zgodzie z sugerowanymi w naszych artykułach przedziałami stawek dla miast tzw. dużych :

http://www.uptrend.com.pl/stawki-czynszowe-2023

http://www.uptrend.com.pl/stawki-czynszowe-2024

 

 

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.