Zadzwoń do nas
+48 790-004-059
+48 737-443-499

Aktualności

Fenomen stałej i wysokiej liczby odwiedzin naszej strony, zainspirował nas do opracowania i publikacji serii artukułów poruszających tematykę związaną z budownictwem telekomunikacyjnym, jego aspektami technicznymi, prawnymi i społecznymi. Artykuły, które będą pojawiać się w sposób regularny na stronie, mają w zamyśle stanowić pomoc w negocjacjach ale również dawać wskazówki tym, którzy wzięli na siebie obowiązek tworzenia i modyfikacji przepisów prawa regulujących i mających wpływ na rozwój branży telekomunikacyjnej.

Strona jest i pozostanie darmowa. Zawarta w niej wiedza i praktyczne wskazówki mogą służyć właścicielom nieruchomości w bezpieczniejszym i korzystniejszym pomnażaniu zysków z ich wynajmu. Prosimy o przekazanie adresu strony wszystkim zainteresowanym i potencjalnie zainteresowanym na zasadzie „podaj dalej” np. z wykorzystaniem mediów lokalnych czy społecznościowych. Wyższy poziom wiedzy na temat negocjacji czynszów służy ogólnemu wzrostowi tej części rynku wynajmu komercyjnego. Rynek wynajmu telekomunikacyjnego jest kształtowany przez tych, którzy odnoszą sukces w negocjacjach stawek czynszu (kilka tysięcy złotych miesięcznie) ale i takich, którzy podpisują umowy na niskie kwoty bliskie jednego tysiąca złotych.

Uprzedzamy jednak, że tematyka komercyjnego wynajmu nieruchomości, poruszana w naszych artykułach, jest skomplikowana i końcowy wynik negocjacji to zwykle efekt zastosowania wiedzy, nieustępliwości oraz często odpowiedniego fachowego wsparcia (np. radcy prawnego).

Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami praw autorskich do publikowanych artykułów oraz wyrażamy zgodę na ich publikację w mediach tradycyjnych i elektronicznych jedynie w całości wraz z podaniem źródla jakim jest nasza strona. Wszelkie publikowane przez nas artykuły są tekstami oryginalnymi. Odnośniki do stron zewnętrznych (zwykle staramy się podawać pełen adres strony źródłowej) są zaznaczone innych kolorem lub podkreśleniem. Kliknięcie tytułu powoduje rozwinięcie treści artykułu.

 

 

 • Umowy najmu Orange i T-Mobile czyli kosztowny rozwód

  2018-03-20 08:37

  Jak wynika z informacji prasowych (portal rp.pl) Orange i T-mobile wkrótce ograniczą współpracę w zakresie współdzielenia częstotliwości w pasmach 900 i 1800Mhz.

 • Mobilne stacje bazowe

  2018-02-13 18:54

  Mobilne stacje bazowe, najczęściej instalowane na sprowadzanych z demobilu niemieckiej Bundeswehry przyczepach z masztem, wymagają pozwolenia na budowę, jak wynika z niedawnego orzeczenia WSA w Gdańsku.

 • P4 buduje sieć 2

  2017-10-07 19:36

  Firma P4, operator sieci Play, poszukuje sposobu na zachęcenie właścicieli nieruchomości do ich wynajmu. Blogerzy sugerują powstrzymanie się od protestów.

 • Ciechocinek -beztroska urzędników czy może coś innego?

  2017-05-11 09:31

  Kolejny przykład beztroski i niewiedzy urzędników lub bezradności oraz braku odpowiednich regulacji prawnych. Tym razem w Ciechocinku, mieście uzdrowiskowym, gdzie modernizm przegrywa przez nokaut z 4G Mega, Ultra LTE Pleja.

 • Sieć ze Wspomaganiem 3

  2017-03-30 17:50

  Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, Witold Tomaszewski, były naczelny portalu „Telepolis”,  „przechodzi do Play” z  zadaniem, jak sam określa, wspierania firmy w edukowaniu konsumentów i samorządowców  dla usprawnienia procesów budowy sieci operatora. 

 • P4 Buduje Sieć

  2017-01-31 10:36

  Naszej uwadze nie umknęło ogłoszenie firmy P4, operatora sieci Play w popularnym serwisie ogłoszeń drobnych OLX.pl (dawniej tablica.pl). Z jego treści wynika, że poważna firma telekomunikacyjna jeszcze niedawno poszukiwała współpracowników do pozyskiwania nieruchomości na terenie Szczecina.

 • Wieża Siedmiu Płaczów

  2016-11-21 10:00

  Tytuł nawiązuje do jednego ze szczecińskich zabytków, Baszty Panieńskiej, której dzieje sięgają średniowiecza. Baszta jest jednym z symboli miasta, ale też dowodem dbałości władz miasta i jego mieszkańców o zachowanie takich elementów architektury, które stanowią o wielowiekowej historii miasta nad Odrą.

   

 • Stacje bazowe, bezpieczeństwo inwestycji, na co zwrócić uwagę

  2016-11-08 18:59

  Celem artykułu jest zwrócenie uwagi wynajmujących i administratorów nieruchomości na potencjalne zagrożenia związane z projektowaniem, budową i eksploatacją stacji bazowych telefonii komórkowej i dostępu do Internetu.
  Stacje bazowe telefonii komórkowej muszą spełniać warunki zapisane w ustawach między innymi środowiskowej czy Prawo Budowlane.
  Postępująca liberalizacja przepisów a w tym dopuszczenie do zezwolenia na budowę (instalację?) stacji bazowych o wysokości konstrukcji nieprzekraczającej 3m oraz wyłączenie większości instalacji spod obowiązku uzyskania decyzji środowiskowej wraz z trendem polegającym na znacznej optymalizacji kosztów projektowania i budowy konstrukcji i instalacji może powodować liczne zagrożenia.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.