Zadzwoń do nas
+48 790-004-059
+48 737-443-499

Aktualności

Fenomen stałej i wysokiej liczby odwiedzin naszej strony, zainspirował nas do opracowania i publikacji serii artukułów poruszających tematykę związaną z budownictwem telekomunikacyjnym, jego aspektami technicznymi, prawnymi i społecznymi. Artykuły, które będą pojawiać się w sposób regularny na stronie, mają w zamyśle stanowić pomoc w negocjacjach ale również dawać wskazówki tym, którzy wzięli na siebie obowiązek tworzenia i modyfikacji przepisów prawa regulujących i mających wpływ na rozwój branży telekomunikacyjnej.

Strona jest i pozostanie darmowa. Zawarta w niej wiedza i praktyczne wskazówki mogą służyć właścicielom nieruchomości w bezpieczniejszym i korzystniejszym pomnażaniu zysków z ich wynajmu. Prosimy o przekazanie adresu strony wszystkim zainteresowanym i potencjalnie zainteresowanym na zasadzie „podaj dalej” np. z wykorzystaniem mediów lokalnych czy społecznościowych. Wyższy poziom wiedzy na temat negocjacji czynszów służy ogólnemu wzrostowi tej części rynku wynajmu komercyjnego. Rynek wynajmu telekomunikacyjnego jest kształtowany przez tych, którzy odnoszą sukces w negocjacjach stawek czynszu (kilka tysięcy złotych miesięcznie) ale i takich, którzy podpisują umowy na niskie kwoty bliskie jednego tysiąca złotych.

Uprzedzamy jednak, że tematyka komercyjnego wynajmu nieruchomości, poruszana w naszych artykułach, jest skomplikowana i końcowy wynik negocjacji to zwykle efekt zastosowania wiedzy, nieustępliwości oraz często odpowiedniego fachowego wsparcia (np. radcy prawnego).

Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami praw autorskich do publikowanych artykułów oraz wyrażamy zgodę na ich publikację w mediach tradycyjnych i elektronicznych jedynie w całości wraz z podaniem źródla jakim jest nasza strona. Wszelkie publikowane przez nas artykuły są tekstami oryginalnymi. Odnośniki do stron zewnętrznych (zwykle staramy się podawać pełen adres strony źródłowej) są zaznaczone innych kolorem lub podkreśleniem. Kliknięcie tytułu powoduje rozwinięcie treści artykułu.

 

 

 • Stawki Czynszowe Sugerowane

  2019-11-05 12:30

  Kontakt z klientami oraz lata doświadczeń po "drugiej stronie lustra" skłoniły nas do opracowania  wskazówek do negocjacji stawek czynszowych.

  Zdecydowaliśmy się na udzielenie odpowiedzi na często zadawane pytanie o możliwe do uzyskania stawki czynszowe.

   

 • Obniżki czynszów za stacje bazowe?

  2019-09-04 12:03

  Coroczny kilkuprocentowy wzrost stawek czynszowych, szczególnie charakterystyczny dla ostatnich lat, spowodował reakcje po stronie operatorów telekomunikacyjnych.

 • Wysokość czynszu czyli jak szacować i oceniać ryzyko

  2019-06-06 21:29

   

  "Ile za dzierżawę pod BTSa?"

  Jak wybierane są lokalizacje pod stacje bazowe? Nie jest to zadanie łatwe bez dostępu do specjalistycznych narzędzi będących w posiadaniu operatora a pozwalających na wybór konkretnej lokalizacji.

  Jak w takiej sytuacji, oszacować zainteresowanie operatora lokalizacją w przypadku nowych umów jak i przedłużania istniejących? Na co zwrócić uwagę?

 • Promieniowanie PEM w budynkach

  2019-03-26 14:20

  Tylko nieliczni wiedzą, że firmy telekomunikacyjne posiadają wewnętrzne instalacje radiowe w wielu budynkach biurowych oraz galeriach handlowych.

 • 5G czyli mikrofalowcy kontra motłoch

  2019-03-19 11:24

  O walce dobrego ze złym ale też o czynszach.

 • Łowcy Burz z Opatowa czyli Wieże a Pioruny

  2018-12-22 17:49

  Kolejny protest przeciwko lokalizacji 60 metrowej wieży ma miejsce w Opatowie. Jednym z argumentów mieszkańców, oprócz obaw o zdrowie i utratę wartości działek, jest kwestia zagrożenia związanego ze wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia wyładowań atmosferycznych w okolicach masztu.

 • Stacje bazowe. Protesty a wysokość czynszu.

  2018-10-05 10:11

  Kolejna fala protestów przeciwko budowie stacji bazowych, w szczególności wysokich wież telekomunikacyjnych w bezpośredniej bliskości zabudowań. Czy to Play (spółka P4) buduje sieć?

  Lokalne społeczności obawiają się wpływu promieniowania elektromagnetycznego oraz zaburzenia ładu przestrzennego i estetyki otoczenia. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ inwestycji na spadek wartości gruntów i nieruchomości w jej sąsiedztwie.

  Stawki czynszowe mogą tylko rosnąć !

   

 • Co się zdarzyło w Mill Valley?

  2018-09-25 09:32

  Jakie rozwiązania prawne powodują, że budowa sieci 5G w USA jest wstrzymywana przez lokalne społeczności? Czy jeden procent mieszkańców małego miasta może wstrzymać inwestycje dużych koncernów telekomunikacyjnych i jakie są tego powody? Jaka jest realna siła protestów w Polsce, w tym dla przykładu w Inowrocławiu czy w wielkopolskim Buku?

 • Inowrocław - Play uderza ponownie

  2018-09-09 10:13

  Technicy i projektanci tej sieci wczuli się w nastrój giełdowej drobnicy - po raz kolejny wciskają „gniota” w środek osiedla mieszkaniowego w Inowrocławiu. Zdeterminowani mieszkańcy piszą list do Hariona, prezesa Playa.

  LUTY 2019 PLAY NA DESKACH

   

 • Stacje bazowe- promieniowanie elektromagnetyczne PEM

  2018-07-03 15:44

  Oddalenie lokalizacji wieży od centrum miejscowości zwykle nie spowoduje znacznego obniżenia parametrów propagacji radiowej, ale może mieć znaczny wpływ na koszty dostępu do zasilania, koszty budowy światłowodowej linii transmisyjnej czy wiązać się z koniecznością budowy utwardzonej drogi dojazdowej. A to koszty niebagatelne! Wskazanie lokalizacji będącej właśnością gminy byłoby dobrym dla wszystkich rozwiązaniem, jednak tutaj operatorzy często natrafiają na urzędników świadomych wartości gruntów pod tego typu inwestycje.

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.