Zadzwoń do nas
+48 790-004-059
+48 737-443-499

Aktualności

Fenomen stałej i wysokiej liczby odwiedzin naszej strony, zainspirował nas do opracowania i publikacji serii artukułów poruszających tematykę związaną z budownictwem telekomunikacyjnym, jego aspektami technicznymi, prawnymi i społecznymi. Artykuły, które będą pojawiać się w sposób regularny na stronie, mają w zamyśle stanowić pomoc w negocjacjach ale również dawać wskazówki tym, którzy wzięli na siebie obowiązek tworzenia i modyfikacji przepisów prawa regulujących i mających wpływ na rozwój branży telekomunikacyjnej.

Strona jest i pozostanie darmowa. Zawarta w niej wiedza i praktyczne wskazówki mogą służyć właścicielom nieruchomości w bezpieczniejszym i korzystniejszym pomnażaniu zysków z ich wynajmu. Prosimy o przekazanie adresu strony wszystkim zainteresowanym i potencjalnie zainteresowanym na zasadzie „podaj dalej” np. z wykorzystaniem mediów lokalnych czy społecznościowych. Wyższy poziom wiedzy na temat negocjacji czynszów służy ogólnemu wzrostowi tej części rynku wynajmu komercyjnego. Rynek wynajmu telekomunikacyjnego jest kształtowany przez tych, którzy odnoszą sukces w negocjacjach stawek czynszu (kilka tysięcy złotych miesięcznie) ale i takich, którzy podpisują umowy na niskie kwoty bliskie jednego tysiąca złotych.

Uprzedzamy jednak, że tematyka komercyjnego wynajmu nieruchomości, poruszana w naszych artykułach, jest skomplikowana i końcowy wynik negocjacji to zwykle efekt zastosowania wiedzy, nieustępliwości oraz często odpowiedniego fachowego wsparcia (np. radcy prawnego).

Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami praw autorskich do publikowanych artykułów oraz wyrażamy zgodę na ich publikację w mediach tradycyjnych i elektronicznych jedynie w całości wraz z podaniem źródla jakim jest nasza strona. Wszelkie publikowane przez nas artykuły są tekstami oryginalnymi. Odnośniki do stron zewnętrznych (zwykle staramy się podawać pełen adres strony źródłowej) są zaznaczone innych kolorem lub podkreśleniem. Kliknięcie tytułu powoduje rozwinięcie treści artykułu.

 

 

 • Umowy najmu a inflacja

  2022-07-14 07:23

  Jak zabezpieczyć przychód z umowy przed inflacją?

 • Stawki czynszowe 2022

  2022-04-04 13:25

  Jak na stawki czynszu wpływa wysoka inflacja i wojna na Ukrainie.

 • Hiszpański fryzjer czyli El peluquero espanol

  2022-02-21 18:43

  Oferty wykupu działek lub umów z On Tower Poland i Towerlink Poland

 • Cellnex w ofensywie

  2021-12-08 13:37
 • Nowe umowy "Playa" - komentarz

  2021-11-22 16:14

  Cellnex próbuje zarobić na pandemii i sytuacji gospodarczej! "Szatańskie" umowy Playa.

 • Stacje bazowe- umowa najmu, zapisy umów z komentarzami

  2021-11-22 07:47

  Poradnik - najczęściej spotykane zapisy umów. Korzystając z naszego poradnika należy pamiętać, że proponowane zapisy lub opisywane sytuacje są tymi najczęściej spotykanymi, jednak ostateczny kształt umowy powinien zostać każdorazowo zweryfikowany dla uzyskania jej pełnej spójności.

 • Wykup działek - fundusz inwestycyjny

  2021-11-14 20:07

  Docierają do nas sygnały o ofertach „funduszu inwestycyjnego” proponującej właścicielom działek, na których posadowiono wieże telekomunikacyjne, wykup części gruntu z wieżą.

 • Stacje Bazowe - Umowy Najmu

  2021-10-17 00:00

  Celem artykułu jest zwrócenie uwagi administratorów i właścicieli obiektów wynajmowanych na niektóre aspekty  związane z budową stacji bazowych telefonii komórkowych a w szczególności na zapisy umów najmu. Pozwoli to na właściwe podejście do negocjacji zawieranych nowych umów oraz renegocjacji już zawartych. Artykuł w przystępny sposób omawia te elementy umowy, które mogą mieć wpływ na właściwe wykonywanie umowy oraz korzyści ekonomiczne. Omówiono również najczęstsze zagrożenia i pułapki w procesie uzgadniania warunków umów i przedstawiono porady dla ich uniknięcia.

  Artykuł był opublikowany w miesięczniku "Administrator" oraz jest dostępny na stronach serwisu administrator24.info (pierwotna wersja artykułu).

   

 • Stawki czynszu w Niemczech

  2021-10-07 13:22

  Ciekawy artykuł n/t stawek czynszowych u naszych zachodnich sąsiadów.

 • Poradnik dla przedłużających umowy

  2021-09-06 15:39

  Krótki poradnik dla przedłużających umowy

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.