Zadzwoń do nas
+48 790-004-059
+48 737-443-499

Aktualności

Fenomen stałej i wysokiej liczby odwiedzin naszej strony, zainspirował nas do opracowania i publikacji serii artukułów poruszających tematykę związaną z budownictwem telekomunikacyjnym, jego aspektami technicznymi, prawnymi i społecznymi. Artykuły, które będą pojawiać się w sposób regularny na stronie, mają w zamyśle stanowić pomoc w negocjacjach ale również dawać wskazówki tym, którzy wzięli na siebie obowiązek tworzenia i modyfikacji przepisów prawa regulujących i mających wpływ na rozwój branży telekomunikacyjnej.

Strona jest i pozostanie darmowa. Zawarta w niej wiedza i praktyczne wskazówki mogą służyć właścicielom nieruchomości w bezpieczniejszym i korzystniejszym pomnażaniu zysków z ich wynajmu. Prosimy o przekazanie adresu strony wszystkim zainteresowanym i potencjalnie zainteresowanym na zasadzie „podaj dalej” np. z wykorzystaniem mediów lokalnych czy społecznościowych. Wyższy poziom wiedzy na temat negocjacji czynszów służy ogólnemu wzrostowi tej części rynku wynajmu komercyjnego. Rynek wynajmu telekomunikacyjnego jest kształtowany przez tych, którzy odnoszą sukces w negocjacjach stawek czynszu (kilka i więcej tysięcy złotych miesięcznie) ale i takich, którzy podpisują umowy na niskie kwoty bliskie jednego tysiąca złotych.

Uprzedzamy jednak, że tematyka komercyjnego wynajmu nieruchomości, poruszana w naszych artykułach, jest skomplikowana i końcowy wynik negocjacji to zwykle efekt zastosowania wiedzy, nieustępliwości oraz często odpowiedniego fachowego wsparcia (np. radcy prawnego).

Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami praw autorskich do publikowanych artykułów oraz wyrażamy zgodę na ich publikację w mediach tradycyjnych i elektronicznych jedynie w całości wraz z podaniem źródla jakim jest nasza strona. Wszelkie publikowane przez nas artykuły są tekstami oryginalnymi. Odnośniki do stron zewnętrznych (zwykle staramy się podawać pełen adres strony źródłowej) są zaznaczone innych kolorem lub podkreśleniem. Kliknięcie tytułu powoduje rozwinięcie treści artykułu.

 

 

 • Stacje Bazowe - Umowy Najmu

  2021-10-17 00:00

  Celem artykułu jest zwrócenie uwagi administratorów i właścicieli obiektów wynajmowanych na niektóre aspekty  związane z budową stacji bazowych telefonii komórkowych a w szczególności na zapisy umów najmu. Pozwoli to na właściwe podejście do negocjacji zawieranych nowych umów oraz renegocjacji już zawartych. Artykuł w przystępny sposób omawia te elementy umowy, które mogą mieć wpływ na właściwe wykonywanie umowy oraz korzyści ekonomiczne. Omówiono również najczęstsze zagrożenia i pułapki w procesie uzgadniania warunków umów i przedstawiono porady dla ich uniknięcia.

  Artykuł był opublikowany w miesięczniku "Administrator" oraz jest dostępny na stronach serwisu administrator24.info (pierwotna wersja artykułu).

   

 • Stawki czynszu w Niemczech

  2021-10-07 13:22

  Ciekawy artykuł n/t stawek czynszowych u naszych zachodnich sąsiadów.

 • Poradnik dla przedłużających umowy

  2021-09-06 15:39

  Krótki poradnik dla przedłużających umowy

 • Jak negocjować umowę?

  2021-07-15 12:34

  Często docierają do nas  głosy naszych czytelników obawiających się samodzielnego prowadzenia negocjacji umowy lub jej przedłużenia z operatorami.

   

 • Czy możliwa jest korekta lokalizacji stacji bazowej?

  2021-03-21 15:28

  #powiedzmysprawdzam

 • Sztutowo. O co tam chodzi?

  2021-03-17 14:26

  Gmina w pułapce.

 • Zmiany, przeczytaj zanim podpiszesz umowę

  2021-03-02 11:50

  Zmiany na rynku infrastruktury mobilnej. Do gry wchodzą Hiszpanie. Kto zyska a kto straci?
   

 • 4000 złotych miesięcznie w Gorzowie

  2021-02-25 11:58

  W Gorzowie, na terenie OSIRu i miejscowego, znanego kibicom żużla stadionu, stanął maszt jednego z operatorów.

 • Okres najmu lub dzierżawy

  2020-11-24 12:40

  Obserwujemy trend polegający na proponowaniu wydłużonych, sięgających 15 i więcej lat, okresów najmu lub dzierżawy.

 • Pandemia a nowe maszty

  2020-05-30 12:13

  Czy bezprzewodowe sieci telekomunikacyjne mają wpływ na rozprzestrzenianie się pandemii COVID19?

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.